damatlık elbise

damatlık elbise

damatlık elbise
İnsanların en mutlu günleri muhtemelen evlendikleri gündür. Böyle güzel bir organizasyonda genelde tüm dikkatler geline çevrilir. Damatlar ise biraz daha geri planda dururlar. Ancak gelinin hak ettiği ilgiyi damadın da hak ettiği bir gerçektir. Hep gelin modelleri ya da gelinlik fiyatları konuşulur. Hiç damadın giyeceği kıyafet konuşulmaz. Genelde damatlık elbise deyince akla gelen tek şey bir pantolon, bir gömlek ve bir ceketten ibaret takım elbise olur.
Oysa damatlık elbise konusu en az gelinlik kadar önemlidir. Renkleri açısından da en çok tercih edilenler siyahlar ve lacivertlerdir. Son zamanlarda damatlık modası bir hayli değişim gösterdi. Bu değişiklikler içerisinde renk kombinleri fazlalık göstermektedir.
Son trend olan damatlık modelleri yelekli sunumları ile dikkat çekmektedir. Ancak bir diğer önemli husus damatlık seçerken bazı küçük noktalara dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Mesela düğününüz bir balo salonunda ya da şık bir otelin düğün salonunda gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka siyah ya da lacivert gibi ağır bir renk tercih etmelisiniz. Bunu da papyon ve yelek gibi detaylara dikkat ederek desteklemelisiniz. Bu seçimler için özel hazırlanan smokinler son derece şık duracaktır. Sizleri hem asil gösterecek hem de duruşunuza farklı bir damat ciddiyeti verecektir. Son zamanlarda smokinlerde farklı renkleri de görmek mümkün. Özellikle de siyah pantolonun üzerine giyilen beyaz bir ceket şıklık konusunda tartışma götürmemektedir.
Bir başka düğün seçeneği olan kır düğünlerinde biraz daha rahat seçenekler düşünebilirsiniz. Mesela plaj düğünlerinde ya da kır düğünlerinde giyeceğiniz damatlık elbise rengi olarak siyah ve lacivertin dışına çıkmanız çok doğal karşılaşabilir. Mesela beyazları tercih edebilirsiniz. Damatlık kumaşı olarak da kaliteli şile kumaşından yapılan yazlık takım elbiseler son derece şık duracaktır. Böyle bir durumda kravat takmazsanız bile kimsenin dikkatini çekmeyecektir. Ancak yine de gelinin yanında dururken evdeki pijama rahatlığına da bürünmemelisiniz.
Kır düğünlerinde dahi olsanız mutlaka damatlık elbisenizin yakasına zarif bir çiçek iliştirirseniz günün anlam ve önemine son derece uygun olacaktır. Damatlık seçiminde mutlaka gelinin de fikrini almalısınız. Sonuçta yan yana geldiğinizde ne kadar uyumlu bir çift olduğunuzu ilk günden etraftaki insanlara göstermeniz gerekecektir. W o r k M a n


çocuk pijama takımı